Drewno w nowoczesnych wnętrzach. Hit czy kit?

Drewno w nowoczesnych wnętrzach. Hit czy kit?

Sam styl nowoczesny powstał jako opozycja do uwielbianego wręcz w XIX wieku dekoru oraz niesamowitego przepychu we wnętrzach. Z tego też powodu jego głównymi założeniami jest to, że utrzymane w nim wnętrza mają być przede wszystkim widne, proste i funkcjonalne. Ponadto styl nowoczesny uwielbia minimalizm, dlatego też we wnętrzach utrzymanych w takim klimacie nie uświadczymy zbędnych mebli lub dodatków. W przypadku kolorów w nowoczesnych aranżacjach dominuje głównie czerń, biel, szarości oraz beże, które pozwalają nam na stworzenie wspaniale stonowanego i lekkiego wnętrza. Wystrój nowoczesny to również wykorzystanie naturalnych materiałów, dlatego też ich obecność we wnętrzach utrzymanych w takim stylu nikogo nie powinna dziwić.

Nowoczesne wnętrza, a drewno

Jednym z głównych naturalnych materiałów, które wykorzystywane są w nowoczesnych aranżacjach jest właśnie drewno (oczywiście najlepiej w jak najmniej przetworzonej postaci).

Wykorzystanie drewna w wystrojach utrzymanych w takim stylu niesie za sobą wiele różnorodnych możliwości aranżacyjnych – od prostych drewnianych podłóg, poprzez elegancką okładzinę ścienną, aż po gustowne, niewydumane dodatki. Jednak to nie wszystko – drewno w nowoczesnych wnętrzach to również drewniane szafy, stoły i krzesła oraz inne stylowe meble, które swoim wyglądem ocieplają wystrój naszego mieszkania.

Jak widzimy, drewniane elementy doskonale wpasowują się w nowoczesne aranżacje, nadając im nie tylko klasy, ale także sprawiając, że wydają się nam bardziej przytulne. Dlatego też, jeśli poszukujemy ciekawych i eleganckich rozwiązań dla wnętrz utrzymanych w takim stylu, warto rozważyć zakup drewnianych mebli.