Dlaczego warto wybrać meble dębowe?

Dlaczego warto wybrać meble dębowe?

Jednym z częściej polecanych w meblarstwie gatunków drewna jest dąb, dlatego spróbujemy przypatrzeć się jego najważniejszym właściwościom:

- Meble wykonane z tego rodzaju drewna są bardzo trwałe, odporne na ścieranie i inne czynniki zewnętrzne. Wyróżnia je również łatwość pielęgnacji oraz czyszczenia. Zależnie od tego jak zostały zabezpieczone podczas produkcji, należy je olejować, woskować lub (w przypadku powierzchni lakierowanej) przecierać lekko wilgotną szmatką. Pamiętajmy tylko, by nie narażać ich na zbytnie przemoczenie ani nie stawiać na ich powierzchni niczego bardzo gorącego.

- Drewno to jest niezwykle odporne na uszkodzenia machaniczne, duże obciążenia i zarysowania. Można więc stawiać na dębowych regałach i półkach nawet bardzo ciężkie książki czy inne przedmioty bez obaw odkształceń drewna.

- Dab jest nie tylko bardzo wytrzymałym i praktycznym materiałem, ale wyróżnia się także łatwością dopasowania do różnego rodzaju wnętrz, ponieważ łatwo barwić go na różne kolory, lakierować czy woskować, aby uzyskać pożądany wygląd.

- Ostatnią zaletą jest duża dostępnośc mebli dębowych w naszym kraju, dzięki czemu łatwo będzie dokupić krzesła czy stołki do dębowego stołu albo pasującą szafkę, gdy w pokoju mamy już regał z tego samego drewna. To znacznie ułatwia skompletowanie jednolitego zestawu mebli lub poszerzenie go o kolejne elementy.