Jak wybrać najlepszą drewnianą komodę?

Jak wybrać najlepszą drewnianą komodę?

Współcześnie drewniane komody można znaleźć zarówno w sypialni, salonie, jak i w wielu innych pomieszczeniach. Zwykle wyposażone są w szuflady, a czasem także w półki pozwalające na łatwą organizację ubrań, pościeli oraz innych przedmiotów, do których chcemy mieć łatwy dostęp, a wolelibyśmy zbytnio ich nie eksponować.

Przed zakupem komody powinniśmy najpierw określić miejsce, w którym ma ona stać, a następnie zmierzmy maksymalną szerokość, wysokość i głębokość, jaką będzie mógł mieć nasz nowy mebel. Pamiętajmy również o zostawieniu co najmniej 30 cm wolnej przestrzeni na wysuwanie szuflad czy otwieranie szafek planowanej komody.

Ważne jest również zastanowienie się, jakiego rodzaju rzeczy chcielibyśmy w niej przechowywać, ponieważ od tego zależy jej rozmiar oraz rodzaj schowków, np. szuflady lub szafki. Jeśli będzie to wyprasowana bielizna pościelowa czy poskładane drobne ubrania, to bardziej praktyczne okażą się szuflady, które pozwalą na łatwiejsze ułożenie tych rzeczy i szybki do nich dostęp. Jeśli zaś chcemy włożyć do komody większe przedmioty, to łatwiej będzie umieścić je w zamykanych szafkach.

Ostatnią rzeczą, choć nie mniej istotną od pozostałych, jest wygląd naszej komody. Przede wszystkim popatrzmy na inne meble w pomieszczeniu i dopasujmy jej styl do nich. Dodatkowo jeśli komoda ma stać obok innych szafek, pamiętajmy również, by nie różniła się od nich wysokością czy głębokością, aby niepotrzebnie nie zdominowała pomieszczenia.